Ciekawe ćwiczenia dla mamy z dzieckiem

Od teraz całodobowa opieka nad dzieckiem nie może być wymówką przed rozpoczęciem treningów fitness. Młode mamy powinny zdać sobie sprawę, że ćwiczenia sprawnościowe są w ich przypadku wskazane, jeśli tylko chcą cieszyć się zgrabną sylwetką. Większość z nas doskonale przecież wie, jak ciężko jest odzyskać formę sprzed ciąży. Właśnie dlatego już dzisiaj możecie rozpocząć cykl ćwiczeń wraz z dzieckiem. Wy zadbacie o swoją figurę, a maluchowi dostarczycie solidną dawkę zabawy. Zaczynamy.

Przygotowanie do ćwiczeń

Aby realizować ćwiczenia dla mamy z dzieckiem w warunkach domowych, tak naprawdę nie potrzeba nic szczególnego. Wystarczy wygodny dres, mata albo dywan.

Ćwiczenia najlepiej wykonywać godzinę po posiłku malucha, ale nigdy zaraz przed jego zaplanowaną drzemką. Niech dziecko również będzie ubrane w wygodne ubranko – przecież bierze aktywny udział w treningu.

Przykładowe ćwiczenia

  1. Połóż się na plecach. Nogi zegnij w kolanach, a dziecko uchwyć dłońmi. Zbliżaj je do swojej twarzy i oddalaj na wysokość wyprostowanych rąk. Powtórz ćwiczenie 10 razy w 2 seriach.
  2. Połóż się na plecach i zegnij nogi w kolanach. Dziecko posadź na swoim brzuchu i zacznij odrywać pośladki od podłoża ku górze. Wytrzymaj w takiej pozycji 10 sekund. Potem powtórz takie ćwiczenia dla mam jeszcze 10 razy.
  3. Połóż dziecko na macie lub dywanie i zacznij wykonywać nad nim pompki, nachylając swoją twarz nad buzią malucha. Jesteśmy pewni, że gromki śmiech Twojego dziecka wynagrodzi Ci cały wysiłek. Ćwiczenie powtórz 15-20 razy.
  4. Usadź dziecko na swoim brzuchu i zacznij wykonywać standardowe brzuszki. Będzie wspaniale, jeśli w jednej serii zrobisz ich 20.
  5. Możesz urządzić swojemu maluchowi najprawdziwszą zjeżdżalnię. I to z własnych nóg. Połóż się na plecach i zegnij nogi w kolanach. Posadź na nich dziecko. Następnie unieś biodra do góry i zacznij powoli zsuwać dziecko na swój brzuch. To lepsze niż jakikolwiek plac zabaw. Ćwiczenie powtórz około 10 razy.

Zalety ćwiczenia w domu razem z dzieckiem

Nie musicie już martwić się brzydką pogodą za oknem ani tym, kto będzie sprawował opiekę nad dzieckiem w czasie wizyty w klubie fitness. Co więcej, wspólny trening z dzieckiem buduje bliską i silną więź, a każda mama nie ma przynajmniej wyrzutów sumienia, że musi rozstawać się z niemowlęciem. Pamiętajmy również, że efekty takich ćwiczeń są równie zadowalające, jak w przypadku zajęć na profesjonalnej sali fitness. W każdy trening należy włożyć jednak masę motywacji i zaangażowania.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s